Please reload

Nejnovější příspěvky

UM Renegade Scrambler Classic: recenze serveru Motorkáři.cz

10.7.2019

1/4
Please reload

Nejlepší příspěvky

UM Renegade Scrambler Classic: recenze serveru Motorkáři.cz

 

 

Server Motorkáři.cz uvedl zbrusu novou parádní recenzi na UM Renegade Scrambler Classic. Pokud uvažujete o koupi Scrambleru od UMka, doporučujeme shlédnout a přečíst tuto recenzi.

 

Po delší době se mi dostala do testu klasická čtyřtaktní stopětadvacítka a opravdu jsem se těšil, zvláště když bylo jasné, že půjde o univerzál v provedení Scrambler. Jak to tak ale na dnešním globálním trhu bývá, ač původem a oficiálně od americké značky UM, s výrobou je to poněkud složitější a výsledná cesta k zákazníkovi je přinejmenším hodně krkolomná.

 

Já, plný očekávání jak náctiletý teenager, sedám do sedla a vyrážím s tímhle motocyklem Renegade Scrambler Classic na redakční test.

Lidi mají rádi příběh a i já si ho s chutí přečtu, ale zároveň rád uvádím věci na pravou míru a minimálně rád nahlížím pod pokličku aktuálního dění a toho, co vidím v reálu před sebou. V dnešním globálním světě, který je plný informací na jedno kliknutí, to zas není tak složité, ale řada věcí může být často minimálně lehce zavádějících.

Ačkoliv skutečně UM pochází z USA a zakladatelé - rodina Villegasů - značku zaregistrovala poprvé na patentovém úřadě na počátku milénia, s ostatními informacemi minimálně pro modely v evropském měřítku bych byl už poněkud střízlivější. Shodneme se asi na tom, že hlavní motto je plněno - dodávat motocykly pro všechny, s aktuálními bezpečnostními prvky a v pěkném vzhledu. To se myslím daří. Pravdou také je, že v Evropě je značka od roku 2016 a poměrně úspěšná, hlavně díky dobře nastavené cenové politice. Motocykl je však kompletně montován v Indii z čínských dílů.

 

V Evropské unii vládnou emisní normy a není tedy zas tolik překvapením, že sítem prošly u této značky zaměřené na americký kontinent a Asii pouze modely ve stopětadvacítkovém provedení. Motocykly jsou v tomto objemu dodávány hned ve třech motorizacích a k dostání jsou v ČR celkově ve 12 různých modelech. Nejlevnější naháč Xtreet disponuje nejslabším vzduchem chlazeným motorem o výkonu 7,2 kW, kterým je osazen cruiser Renegade Sport s tvary připomínajícími H-D Sportster. Tyto dva modely jsou potom v nabídce následovány řadou dalších modelů Renegade, které jsou již vybaveny silnějším, kapalinou chlazeným motorem o výkonu 9 kW. Obě tyto motorizace disponují pětistupňovou převodovkou.

 

Jenže Renegade nejsou jenom cruisery. Výjimku tvoří právě testovaný Renegade Scrambler Classic, který je vybavený, stejně jako celá řada DSR, výkonnějším kapalinou chlazeným motorem v licenčním provedení Piaggio s výkonem 11 kW a šestistupňovou převodovkou. Jestli si říkáte, kde jste ten motor a vlastně celý motocykl už viděli, tak to není opravdu jen zdání. Tenhle Scrambler je totiž od začátku do konce Derbi Mulhacén. Stejně jako jsou modely řady DSR akorát jinak nazvané Derbi Terra a Senda DRD. Což nás těší, že se tyhle motocykly dají zase koupit, i když pod jinou značkou a s jinou zemí výroby, protože vždycky patřily mezi stopětadvacítkami mezi to nejlepší.